Dulciuri: Ciocolata Dark Extreme 85% cacao, Heidi
- 18 Jun 2009Păreri




(voteaza, clic pe stelute pentru nota) - Heidi Dark Extreme 85% cacao
- ciocolata, ciocolata amaruie, ciocolata heidi, ciocolata neagra, ciocolata 85% cacao







Dacă încă nu ştii cum se adaugă la meniu alimentul "Ciocolata Dark Extreme 85% cacao, Heidi", din categoria "Dulciuri", vezi noua secţiune ghid utilizare.
Valori Nutritive
- *CZE%Valori pentru 100 g
- 31%Calorii 627.4kcal
- 93%Grăsimi 57.4g
- 188%Grăsimi saturate 37.6g
- Grăsimi polinesaturate -g
- Grăsimi mononesaturate -g
- Colesterol -mg
- 0%Sodiu 2mg
- 8%Carbohidraţi 18.4g
- 6%Fibre 1.6g
- 32%Zaharuri 15.9g
- 9%Proteine 7.9g
- -Vitamine
- -Minerale
- -Altele
- * Valori calculate pentru un necesar de 2000 kcal pe zi.
Distribuţie calorii pe nutrienţi
■ - Grăsimi
■ - Carbohidraţi
CZE - Cantitatea Zilnica Estimata
31%
93%
8%
9%
CZE% Ciocolata Dark Extreme 85% cacao, Heidi pentru a slăbi 0.5kg/săptămână.
Trebuie să fii inregistrat si conectat.
CZE% Ciocolata Dark Extreme 85% cacao, Heidi pentru slabit conform target stabilit.
Trebuie sa fii inregistrat si conectat.
CZE% - Cantitatea Zilnica Estimata la 100g de Ciocolata Dark Extreme 85% cacao, Heidi pentru o persoana cu greutatea de 70kg (adult) la un nivel de activitate fizica Normal si un necesar caloric de 2000 kcal/zi.
Informaţii
masa de cacao, unt de cacao, pudra de cacao, zahar, emulsificator: lecitina de soia, aroma: extract natural de vanilie
Descrierea producător
Momentan nu există o descriere pentru "Ciocolata Dark Extreme 85% cacao, Heidi"
Păreri despre aliment
Pentru a scrie o parere, voteaza alimentul si scrie parerea despre el in formularul de votare.Afişare păreri despre alment 1-2 din total 2























Mi-a plăcut: E un foarte bun inlocuitor al ciocolatei cu continut scazut de cacao! Daca stii sa savurezi un gust bun, e grozava!
Nu mi-a plăcut: Nu e nimic care sa-mi displaca
06.03.2011, ora 21:44Mi-a plăcut: Din categoria ciocolata aceasta imi place foarte mult, in primul rand te energizeaza si ajunge sa mananci 2-3 patratele ca sa iti faci necesarul de dulce....bine ar trebui sa iti si placa cacaoa si gustul amarui.
Nu mi-a plăcut: ...pai mie imi place, asa ca las categoria asta de completat pentru cele care au alta parere:)
03.03.2011, ora 12:03Intră în comunitatea de slabute pentru a putea scrie o părere!